ZAGRAJ

Dystrybuowana w modelu biznesowym free-to-play gra MMO, opracowana przez rosyjskie studio Gaijin Entertainment – twórców takich gier jak X-Blades, Wings of Prey czy War Thunder.

Crossout to osadzona w postapokaliptycznym świecie gra MMO, w której główną rolę odgrywają konstruowane własnoręcznie przez graczy pojazdy. Tytuł został opracowany przez rosyjskie studio Targem, a jego wydawcą jest firma Gaijin Entertainment, znana m.in. z sieciowej gry War Thunder. Crossout wykorzystuje model biznesowy free-to-play.

Mechanika rozgrywki stanowi połączenie rozmachu, znanego m.in. ze wspomnianego War Thundera czy World of Tanks z postapokaliptycznym klimatem, który powinien przypaść do gustu wszystkim wielbicielom Mad Maksa. Akcja toczy się bowiem w świecie przyszłości, wyniszczonym przez inwazję obcych oraz testy genetyczne na ludziach. Gracz wciela się rolę kierowcy uzbrojonego pojazdu i rywalizuje z przeciwnikami w meczach rozgrywanych na sporej wielkości mapach.

Na uwagę zasługuje też dopracowany model zniszczeń, dzięki któremu można np. unieszkodliwić dowolną z zamontowanych w pojeździe części, co przełoży się oczywiście na jego kondycję podczas walki. Przypomina to rozwiązanie znane z War Thundera i wyróżnia Crossout od innych tego typu gier, w których najczęściej pojazdy mają po prostu określoną liczbę punktów życia.

Dzięki ogromnemu wachlarzowi części możliwe są tysiące sposobów na zmianę wyglądu oraz parametrów pojazdu, począwszy od kształtu i opancerzenia, poprzez uzbrojenie (np. piły mechaniczne, rakiety), systemy wspomagające (m.in. drony czy generatory niewidzialności), po wszelkiego rodzaju dodatki estetyczne. Wszystkie te elementy zakupić można za zdobytą w toku rozgrywki walutę, zarówno w sklepie gry, jak i bezpośrednio od innych graczy.

ZAGRAJ