Cuisine Royale to gra Battle Royale z najbardziej uczciwym systemem dla skrzynek z łupami. W bitwach otrzymujesz składniki, które są używane do „gotowania” nowych apartamentów, masek, gestów i innych kosmetyków, które nie wpływają na skuteczność walki.

W Cuisine Royale akcję możemy obserwować z oczu bohatera lub z kamery umieszczonej za jego plecami. W trakcie zmagań na pole bitwy trafia 30 graczy, którzy walczą o przetrwanie przy użyciu wszystkiego, co uda im się znaleźć.
Rozgrywkę wygrywa osoba, która jako ostatnia zdoła utrzymać się przy życiu.

Oprócz zróżnicowanego arsenału broni palnej autorzy oddają do naszej dyspozycji…
szereg akcesoriów kuchennych. Przykładowo durszlak lub garnek mogą nam posłużyć za nakrycie głowy,
wok chroni klatkę piersiową, z kolei gofrownicę możemy wykorzystać jako pancerz
chroniący przed pociskami największego kalibru; poza tym przywdziewając okulary,
zwiększamy celność broni, natomiast z cygarem w ustach stajemy się prawdziwymi twardzielami.

Tym co w grach battle royale najważniejsze jest oczywiście sama rozgrywka, do której przeniesiemy się po kliknięciu pomarańczowego przycisku START. W każdym meczu brać udział może aż do 36 graczy, którzy zmierzą się w jednym z trzech trybów:

  • Solo – każdy przeciwko każdemu,
  • Duo – walki drużyn dwuosobowych,
  • Squad – walki drużyn złożonych z 3-4 graczy.

Co ciekawe, podczas samej rozgrywki możemy płynnie przełączyć widok z pierwszej do trzeciej osoby i w związku z tym twórcy zastosowali mechanikę tzw. „trzymających kamerę” minionów aby wyrównać szanse graczy używających obu trybów! Jest to rozwiązanie bardzo innowacyjne i warte uwagi, ponieważ każdy gracz może cieszyć się swoim ulubionym widokiem jednocześnie nie tracąc (bądź zyskując) przewagi nad innymi.