ZAGRAJ

Przeglądarkowa strategia MMORTS, osadzona w czasach starożytnych. W grze obejmujemy pieczę nad jednym z niewielkich greckich miast, a naszym zadaniem jest uczynienie zeń prawdziwej metropolii poprzez ustawiczny rozwój w sferze gospodarczej oraz militarnej.

Mobilna wersja osadzonej w realiach starożytnej Grecji przeglądarkowej gry strategicznej, stawiającej przed graczami zadanie rozwoju potęgi gospodarczej i militarnej własnej metropolii. Za powstanie gry odpowiada doświadczone na gruncie gier mobilnych i przeglądarkowych niemieckie studio InnoGames – twórcy takich tytułów, jak Tribal Wars czy The West.

Swoją przygodę rozpoczynamy na jednej z wielu greckich wysp, gdzie obejmujemy w posiadanie niewielką osadę, a naszym celem jest uczynienie z niej potężnej metropolii. Kluczem do rozwoju miasta jest zdobywanie nowych terenów, które będziemy mogli zagospodarować, budując nowe struktury spośród gamy 13 budynków o różnym przeznaczeniu. Należą do nich m.in. chaty drwali, kopalnie surowców czy też porty, pozwalające na podróże drogą morską. Oprócz dbania o odpowiedni poziom zasobów, musimy zatroszczyć się także o rozwój armii. Czynimy to m.in. przez rozbudowę floty oraz zakup różnych mitycznych jednostek, takich jak hydry, pegazy czy mantikory.

Gra zapewnia pełną swobodę w kwestii rozbudowy miasta, a także wyboru taktyki, jaka poprowadzi nas do zwycięstwa. W zależności od naszych preferencji możemy wybrać drogę dyplomacji, zawierając przymierza i sojusze z innymi grającymi, bądź wstąpić na ścieżkę wojenną, atakując osiadłych w naszym sąsiedztwie graczy. Każdy ze światów gry składa się z ok. 20.000 wysp, stwarzając idealne warunki do potyczek lądowych lub spektakularnych starć, rozgrywających się na pełnym morzu. Ważnym elementem jest więc posiadanie obu typów wojsk.

Grepolis wyróżnia się wysokiej jakości oprawą graficzną, do jakiej przyzwyczaiły nas produkcje studia InnoGames. Podobnie jak jej przeglądarkowa prekurskorka, gra posiada mocno rozbudowane opcje społecznościowe, pozwalające na współpracę pomiędzy graczami. Nie zabrakło także nieodłącznego systemu mikrotransakcji, dzięki któremu możemy zaopatrzyć się w szereg przydatnych bonusów.

ZAGRAJ