LoA III czy faktycznie jest jedną z „najpopularniejszych gier MMORPG na przeglądarki? Dziś się o tym przekonamy.Na wstępie warto powiedzieć iż III w nazwie nie jest przypadkowa, gdyż faktycznie gra League of Angels II istniała i istnieje dalej. Na pierwszy rzut oka po odpaleniu gry widać, iż twórcy pod względem graficznym poszli o krok do przodu – pełna trójwymiarowa grafika!

Mechanika i rozgrywka

League of Angels 3 to nie jest żadna rewolucja względem poprzednich części, to tytuł, który stawia na podobne rozwiązania i je ulepsza. Czy to dobrze? Z jedne strony tak, z drugiej nie. Ale czy to minus, że po raz kolejny mamy ograniczone możliwości wyborów? Czy to wada, że gra jest tak podobna do poprzedników? Wielbiciele serii będą zachwyceni – po raz kolejny mamy doskonale znany system rozwoju postaci.

Tryby gry

Produkcja oferuje szereg trybów rozgrywki i choć jest to gra MMORPG, to twórcy przygotowali również możliwość zabawy w samotności (pomijając samouczek), np. w trybie Arena, gdzie walczymy o punkty pozwalające na zakup przedmiotów. W miarę postępów otrzymujemy dostęp do bardziej zaawansowanych opcji, np. możliwości walki z innymi graczami czy też dołączenia do gildii. Ponadto dostępne są rozmaite minimisje i dzienne zadania, umożliwiające pozyskanie pomniejszych nagród.

WALKA I KOMPLETOWANIE DRUŻYNY

Instancje, w których spędzimy najwięcej czasu, składają się z bossa i dwóch strażników, więc czekają nas trzy walki. Aby rozpocząć bitwę wystarczy zbliżyć się do przeciwnika. Potyczka jest turowa, a obrażenia zadawane są na zmianę. Pierwszym towarzyszem będzie anioł, który wspiera nas podnosząc statystyki przed pierwszą turą, a po osiągnięciu 75 punktów wściekłości (Rage) używa zaklęcia specjalnego, które mocno osłabia drużynę przeciwnika. Co turę anioł zyskuje 25 punktów wściekłości, więc na jego pomoc możemy liczyć dość często. Zaklęcia specjalne, jak i statystyki podnoszone na początku walki są inne dla każdego z 40 aniołów, dlatego warto je dopasować do postaci, którą gramy.