Najpopularniejsze gry na Steam – jak wygląda top10?

Na platformie Steam w jednym momencie gra około 15 mln ludzi. W okresie pandemii Koronawirusa Steam pobijał rekordy największej liczby zalogowanych użytkowników. Platforma ta prowadzi także statystyki gier, w które gra najwięcej osób. Które gry na steam są najpopularniejsze? Zapraszamy do lektury.

Najpopularniejsze gry na steam – jak prezentuje się ranking?

Na dziesiątym miejscu zestawienia uplasowała się survivalowa gra Rust, którą wydano w 2018 roku. Celem gry jest przetrwanie w brutalnym świecie. Gracz musi zaspokajać swoje potrzeby, uważać na drapieżne zwierzęta oraz innych graczy. Rozgrywka ta jest szczególnie polecana do gry ze znajomymi. Budowanie własnej twierdzy, bronienie jej oraz likwidowanie innych graczy z pewnością sprawi Wam wiele radości. 

9 Dziewiąta pozycja to gra z 2017 roku: ARK: Survival Evolved. Podobnie jak Rust, jest to gra survivalowa. Rozgrywka rozpoczyna się od tego, że gracz budzi się nagi na tajemniczej wyspie. By przetrwać musisz polować, wykonywać przedmioty, budować schronienie. Uniwersum dinozaurów dodaje tej grze bardzo ciekawego klimatu.

8 Kolejna pozycja to Destiny 2, wydana pod koniec 2019 roku. Ta gra to pierwszoosobowa strzelanina science-fiction. Jest ona kontynuacją pierwszej części. Fabuła gry rozpoczyna się po upadku ostatniego bastionu ludzi na Ziemi. Gracz musi zebrać sojuszników i odzyskać planetę z rąk Czerwonego Legionu. W tym celu wyrusza w podróż po różnych planetach układu słonecznego.

7 Siódma najpopularniejsza gra na Steam to Football Manager 2020. Gracz, wcielając się w rolę managera klubu piłkarskiego pisze własną historię bez żadnych ograniczeń. On sam decyduje jakie kontrakty podpisze, jakie taktyki stworzy i wdroży podczas gry.

6 Na miejscu 6 znajduje się Team Fortress 2, czyli jedna z najpopularniejszych gier FPS. Team Fortress 2 wydany został w 2007 roku. W grze mierzą się ze sobą dwie drużyny: RED i BLU. Cel gry jest zależny od mapy, na której gramy. Przykładowe tryby to: zdobycie flagi z bazy przeciwnika, bronie punktów kontrolnych.

5 Piąta pozycja to Tom Clancy’s Rainbow Six Siege wydana w 2015 roku. To strategiczna gra FPS w której jeden zespół musi pokonać drugi. Gracze mogą wybrać stronę terrorystów, broniących się w budynku lub komandosów, próbujących dostać się do środka. Gra umożliwia tworzenie pułapek, robienie otworów w ścianach.

4 Tuż przed podium uplasowało się GTA V z 2015 roku. Tytuł ten jest znany każdemu maniakowi gier. Akcja toczy się w Los Angeles, a gracz wybiera misje do wykonania. Świat GTA pełen jest gangsterskich porachunków i walki z policją. Ta gra daje graczowi wolność wyboru, możesz robić co chcesz w wielkim, tętniącym życiem mieście.

3 Trzecia pozycja na Steam. Najpopularniejsze gry, które znacznie odbiegają liczbą graczy od pozostałych. Pierwsza z nich to Playerunknown’s Battlegrounds z 2017 roku. Jest to strzelanka battle royale, w której na mapę z samolotu zostaje wyrzuconych 100 garczy. Gracz musi zbierać ekwipunek, likwidować przeciwników oraz najważniejsze…nie dać się zabić! Wygrywa ostatni żywy na mapie.

2 Druga najpopularniejsza gra na steam to Dota 2. Ta gra z 2013 roku należy do gatunku multiplayer online battle arena. Gracz wybiera jednego z ponad setki bohaterów, posiadającego unikatowe umiejętności i wyszukuje sojuszników oraz przeciwników do gry na mapie. Rozgrywka polega na zdobyciu głównego budynku w twierdzy wroga. Pięcioosobowe drużyny posiadają do swojej dyspozycji jednostki, będące sztuczną inteligencją.

1 Podium zestawienia zajmuje gra Counter Strike Global OffensiveNajpopularniejsza gra na steam wydana została w 2012 roku i jest najnowszą odsłoną CS-a. Ta gra to strzelanka w której najpopularniejszy tryb polega na rywalizacji drużyny antyterrorystów i terrorystów. Gra w Polsce stała się bardzo popularna za sprawą legendarnej drużyny Virtus.pro oraz komentarzy turniejowych, udzielanych przez Piotra Skowyrskiego, występującego pod pseudonimem Izak.