ZAGRAJ

OGame jest darmową, przeglądarkową grą strategiczną w konwencji MMO, przygotowaną i wydaną przez niemiecką firmę Gameforge. Gracze przejmują kontrolę nad niewielką planetą i rozbudowując jej potencjał gospodarczy oraz militarny starają się stworzyć międzygalaktyczne imperium.

Firma Gameforge specjalizuje się w produkcji gier przeglądarkowych udostępnianych na zasadzie „free to play” (model biznesowy oparty o system mikropłatności), a OGame jest jednym z jej sztandarowych produktów. W okresie największej popularności, tytuł cieszył się nawet 2 milionami aktywnych użytkowników. Akcja gry osadzona została w dalekiej przyszłości, gdy ludzkość zdołała skolonizować odległe zakątki Wszechświata. Uniwersum gry składa się z 9 galaktyk, ponad 4400 układów słonecznych i przeszło 67000 planet. W zmaganiach o kosmiczną dominację może brać udział nawet 15 tys. graczy (na jednym serwerze).

Jak przystało na produkcję MMO (Massive Multiplayer Online) istotą rozgrywki są interakcje z innymi graczami, w tym chociażby starcia zbrojne. Kosmiczne flotylle mogą składać się z kilkunastu rodzajów jednostek – od małych transporterów i myśliwców, po pancerniki i gwiazdy śmierci. Walki rozstrzygane są natychmiastowo, a zniszczone statki stają się źródłem surowców (złomowanie).

Rozgrywka w OGame opiera się na warstwie tekstowo-informacyjnej. Mimo to deweloperzy zadbali o atrakcyjną, wykonaną w technologii flash, oprawę wizualną swego dzieła oraz klimatyczne tło dźwiękowe. Gra udostępniana jest za darmo. Niektóre opcje i udogodnienia wymagają uiszczenia opłaty w „antymaterii” – specjalnej walucie oferowanej za realne pieniądze (sporadycznie niewielkie ilości antymaterii można zdobyć także w trakcie rozgrywki).

ZAGRAJ