ZAGRAJ

Symulacja lotnicza w konwencji darmowego (free-to-play) MMO. Gra wyprodukowana została przez rosyjskie studio Gajin Entertainment, którego dorobek twórczy obejmuje takie tytuły jak Wings of Prey, Birds of Steel oraz Apache: Air Assault.

War Thunder jest grą sieciową wydaną w formule free-to-play pozwalającą na rozegranie historycznych starć z okresu drugiej wojny światowej oraz wojny koreańskiej. Cechą szczególną tytułu jest możliwość wzięcia udziału w bitwach łączonych. Piloci, czołgiści a w przyszłości marynarze staną do walki na jednym polu bitwy, zaś zwycięstwo będzie zależało od współdziałania wszystkich trzech sił: lotnictwa, wojsk pancernych oraz marynarki wojennej. Gra została stworzona przez Rosyjskie studio Gaijin Entertainment znane z takich produkcji jak m.in. Wings of Prey, Birds of Steel oraz Apache: Air Assault.

W starciach może brać udział do trzydziestu graczy podzielonych na dwie drużyny, przy czym zależnie od wybranego trybu, możemy zdecydować się na rozgrywkę jedynie za pomocą samolotów czy też czołgów (bitwy zręcznościowe) lub też rozegrać bitwę łączoną, w której na polu walki spotka się jednocześnie lotnictwo i wojska pancerne (bitwy realistyczne oraz symulacja). Do walki możemy stanąć samodzielnie, bądź też w plutonie/szwadronie liczącym maksymalnie cztery osoby.

War Thunder posiada bardzo rozbudowany, realistyczny system fizyki oraz uszkodzeń. Zarówno samoloty jak i czołgi zachowują się tak, jak ich rzeczywiste odpowiedniki, zaś wyeliminowanie oponenta następuje dopiero, gdy jego załoga straci przytomność bądź też zniszczymy krytyczne elementy pojazdu, takie jak: silniki czy magazyn amunicyjny. W starciach zręcznościowych interfejs użytkownika ułatwia nam celowanie we wrażliwe fragmenty wrogich maszyn; w bitwach realistycznych nie mamy już tego udogodnienia. Na szczęście dzięki szeregowi rozbudowanych samouczków gra nadaje się zarówno dla początkujących lotników i czołgistów jak również dla zaprawionych w wirtualnych bojach graczy.

Gra łodziami podwodnymi jest bardzo odprężająca. Nie dzieje się tu zbyt wiele, akcja jest powolna, a żeby zabić wroga musimy być wyczuleni na nawet najmniejszy ruch. Gra zmusza nas do umiejętnego korzystania z sonaru, praktycznie tylko na nim musimy polegać. Wykrywa on najmniejszy ruch czy hałas, my również musimy pamiętać aby nie dać się wykryć. Kiedy już widzimy wroga, wystrzeliwujemy w niego torpedę i nakierowywujemy nią prosto w niego.

Helikopterem steruje się można powiedzieć średnio, nie wspominając o tym co musimy zrobić o tym aby go dostać oraz ile musimy na niego wydać. Tutaj również postanowiono na realizm i wasz pilot może umrzeć od jednego strzału z artylerii.Ostrzał wrogich pojazdów niewiele różni się od strzelania z samolotu.

Mimo wszystko, nie ma się czego obawiać. Do każdej z maszyn są specjalne samouczki, których nie da się pominąć bez dokładnego przeszkolenia. Pamiętajcie, że za samouczki dostajecie nagrody, a w tym złote orły, czyli najwyższą i najbardziej pożądaną walutę w grze.

ZAGRAJ